Nožnicový zdvihák je v pneuservisné brandži najrozšírenejšie. V našej ponuke preto nájdete zdviháky k ukotveniu do podlahy, takzvané zapúšťacie typy, aj verzia na montáž na podlahu (s takzvaným prejazdom). Špeciálny variant predstavujú mobilný modely, pri ktorých nie je nutné akékoľvek kotvenie. Nosnosť produktov v našej ponuke začína zhruba na 2,5 tonách, sofistikovanejšie verzie unesú až 3,5 tony a okrem osobných áut zvládnu aj dodávky a iné väčšie vozidlá.
V prípade, že potrebujete auto zdvihnúť vyššie, napríklad pre prácu na podvozku, odporúčame dvojstĺpové , štvorstĺpové , poprípade jednostĺpové zdviháky.
Pojazdný hever nájde uplatnenie najmä v pneuservisoch. Vďaka nízkej váhe sa zdvihák ľahko presúva po kolieskach a je jednoduchý na obsluhu. Jedná sa o nový model 2015 tohto...
V pneuservisoch bývajú zďaleka najobľúbenejším typom autozdvihák práve nožnicové varianty. Ich prednosťou je jednoduchá obsluha, rýchly zdvih, stabilita a tiež ľahký nájazd, ktoré vo väčšine prípadov zvládne sám zákazník. Proces je tak rýchlejšie a jednoduchšie.
Prvý variant predstavuje nožnicový zdvihák do podlahy, takzvaná zapúšťacie verzie. Vo spustenom stave sú jeho rampy v rovine s povrchom servisu alebo dielne, čo zjednodušuje nabehnutí na maximálnu možnú mieru. Určitú nevýhodu predstavuje potreba stavebné úpravy ešte pred montážou - v krajine je nutné vytvoriť vybranie, do ktorého sa prístroj následne uloží a ukotví. Odmenou je ale skutočne pohodlná obsluha a vďaka kotvenie skrutky tiež stabilita. Výška zdvihu sa u jednotlivých modelov líši, môže však dosahovať aj 1800 milimetrov. Takúto verziu možno okrem výmeny pneumatík či servisu bŕzd využiť napríklad aj k výmene oleja a ďalším jednoduchším prácam na podvozku auta.
Ďalší druh predstavuje zdvihák s kotvením na podlahu, teda s prejazdom. Proti predošlé variantu nie je pred jeho montážou nutné robiť stavebné úpravy, vďaka čomu je inštalácia ľahšie a rýchlejšie. Určitú nevýhodu predstavuje menej pohodlné nájazd. Podobne ako u predchádzajúcej varianty sa výška zdvihu veľmi líšia. Aj v tomto prípade je teda na mieste úvaha, či bude zdvihák slúžiť iba pre pneuservisné práce, alebo aj pre opravy na spodných častiach motorov, na podvozkoch atď.
Špecifickým druhom sú nožnicové mobilné zdviháky. Sú konštruované tak, aby ho nebolo nutné kotviť a s dôrazom na jednoduchú manipuláciu, väčšinou pomocou špeciálnych koliesok a riadiace ojom. Hodí sa napríklad pre pneuservisy či dielne s obmedzeným priestorom, v ktorých nie je možné umiestniť zdvihák napevno. Obľubu našli aj u športových tímov, ktoré ich používajú doma aj pri pretekoch alebo súťažiach - inštalácia v boxoch je jednoduchá a rýchla, rovnako ako prevoz. Nevýhodu predstavuje proti predošlým verziám predsa len nižší zdvih, o niečo horšie stabilita a z nich plynúce obmedzené využitie na výmenu kolies alebo jednoduchšie práce na brzdách a pod.
Nosnosť jednotlivých druhov nožnicových zdvihákov sa veľmi rôznia. Kým mobilné varianty uzdvihnou cca do 2,8 tony (nosnosť je obmedzená subtílnejšie konštrukciou i bezpečnosťou), mohutnejšie druhy s nutnosťou kotvenie mávajú nosnosť pohybujúce sa až okolo 3,5 tony. Ľahko si teda poradia nielen s osobnými, ale aj dodávkovými autami, rodinnými MPV, stále rozšírenejšími mohutnými SUV a ďalšími väčšími modelmi.